Galeria

„Drugie życie małej koszulki”- warsztaty ekologiczne w grupie Koniczynki organizowane w ramach projektu EKOSZTUKA. Projekt realizowany jest ze środków Miasta Lublin, w ramach Programu Dzielnice Kultury – Młodzież inspiruje Dzielnice, którego Operatorem jest Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”. Zajęcia dla dzieci były prowadzone przez Grupę Szkolnych Ekologów z VI Liceum Ogólnokształcącego wraz z Opiekunem Panią Justyną Przyworską. Licealiści razem z dziećmi malowali farbami do tkanin i ozdabiali według pomysłu dzieci, przyniesione przez przedszkolaków koszulki.


Dzieci z grupy Słoneczka brały udział w zajęciach pt. „W ogrodzie zmysłów. Świat barw i zapachów oczami małego chemika”, które odbyły się w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Miały one na celu rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem, poznanie chemii jako dziedziny nauki, która pozwala poznawać i wyjaśniać otaczający świat. Oglądały sprzęt w laboratorium, poznały jego nazwy i zastosowanie.

Masy plastyczne to specjalność Żuczków.

Ułożona przez Zerówkę ścieżka sensoryczna bawi, uczy i wspiera rozwój zmysłów u przedszkolaków.

Wycieczka na lotnisko w Świdniku w ramach prezentu z okazji Dnia Chłopaka w grupie Żuczki

Gościliśmy w przedszkolu teatrzyki np. ze spektaklem „Czerwony Kapturek” i muzyków z filharmonii, którzy zapoznali dzieci z wyglądem i brzemieniem wiolonczeli.

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach pt. „Dzieci i elektrośmieci” przeprowadzonych przez Fundację na Rzecz Walki z Odpadami.

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, w tym przede wszystkim bezpieczeństwie pieszych i innych użytkowników ruchu drogowego. Dzieci poznawały i przypominały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, zachowania się podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy, zachowania się podczas jazdy rowerem, samochodem itp. Przedszkolaki poznawały znaki drogowe, określały ich znaczenie, podawały kolory i kształty znaków drogowych, wykonywały dużo ćwiczeń z użyciem kolorowych figur geometrycznych. Uczyły się numerów alarmowych i prawidłowego sposobu wzywania pomocy. Dzieci dowiedziały się, że w takich sytuacjach niezwykle ważna jest znajomość własnego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania.

W październiku, podobnie jak w roku ubiegłym, wzięliśmy udział w EU Code Week, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w ramach tej inicjatywy w trzech zabawach z programowaniem rozwijających logiczne myślenie.

Kolejny rok realizujemy również Innowację metodyczno-organizacyjną „Przedszkolna przygoda z kodowaniem”. W ramach innowacji co najmniej raz w miesiącu prowadzimy zabawy i gry z elementami kodowania. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Zachęcamy do wspólnej zabawy z kodowaniem z dziećmi w domu.

Zabawy manualne kaszą manną to to co Żuczki lubią najbardziej.

Fantastyczne, rozwijające wyobraźnie, twórczość i kreatywność oraz myślenie, organizacje pracy i uwagę warsztaty plastyczne w Domu Parafialnym.

W listopadzie dzieci uczestniczyły w koncercie pt. „Muzyka polska” i poznały wygląd i brzmienie skrzypiec. 

Kolejny rok uczestniczyliśmy a akcji „Szkoła do hymnu”. Wszystkie przedszkolaki wspólne odśpiewały hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

Gościł u nas teatrzyk, który przypomniał nam o zasadach bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym pt. „Drogowy zawrót głowy”. 

W grudniu, jeszcze przed wizytą Św. Mikołaja w przedszkolu, dzieci obejrzały Spektakl w Szkole Tańca Infinitum pt. „Kto widział Świętego Mikołaja”. 

Wizyta Żuczków w pracowni Świętego Mikołaja.

Nasze przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. ŚWIĘTY MIKOŁAJ – BISKUP O MIŁOSIERNYM SERCU. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy.

W karnawale czas na bale. W styczniu gościliśmy muzyków z koncertem edukacyjnym „W rytmie karnawału”. Nasze przedszkolaki miały okazję poznać wygląd i brzmienie saksofonu.Karnawał to najbardziej kolorowy i roztańczony okres w ciągu całego roku. W trakcie jego trwania organizuje się wspaniałe bale, podczas których uczestnicy przebierają się w różnego rodzaju stroje: począwszy od przepięknie zdobionych sukien i eleganckich smokingów, przez rycerskie zbroje, a na strojach króliczka kończąc. 
Na balu karnawałowym w naszym przedszkolu gościło wielu super bohaterów, księżniczki, kotki, wróżki…

Tak prezentowały się w swoich kostiumach dzieci z gr. Słoneczka.