Programy, projekty, akcje

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000356/O/D20170356.pdf

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 NASZE PRZEDSZKOLE REALIZUJE NASTĘPUJĄCE PROGRAMY I PROJEKTY:

Program wychowania przedszkolnego wyd. WSiP „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości” Jolanty Wasilewskiej

Program wychowania przedszkolnego wyd. WSiP „Drużyna marzeń” Jolanty Wasilewskiej

„Dar zabawy” – elementy programu wychowania przedszkolnego opracowanego w oparciu o koncepcję pedagogiczną Friedricha Froebla – Barbara Bilewicz-Kuźnia 

Innowacja „ W krainie wartości małego dziecka”. Autor: D.Putowska

Innowacja metodyczno-organizacyjną „Przedszkolna przygoda z kodowaniem”. W ramach innowacji dzieci będą uczestniczyły w zabawach i grach z elementami kodowania. Autorzy: Magdalena Sidor, Małgorzata Miazek

Innowacja pedagogiczna organizacyjno-pedagogiczna ,,Księga bardzo ważnych spraw’’. W ramach innowacji została utworzona grupowa księga, w której dzieci zamieszczają zdjęcia, prace powstałe na zajęciach, wytwory prac powstałe w ramach zabaw swobodnych, teksty wierszy, piosenek. Wszystko to co uważają za bardzo ważne. Autorzy: Renata Cioch, Ewelina Wolska.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania w dniach 8-23 października 2022 roku. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Międzynarodowy projekt czytelniczy  „Magiczna moc bajek”. Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Zajęcia z kodowania nie muszą być też przeprowadzane wyłącznie w pracowni komputerowej. Zabawy około programistyczne wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanych narzędzi dydaktycznych. Można kodować na edukacji matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej…można kodować wyłącznie offline lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Z programem nauka podstaw programowania będzie dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą.

 

Zaproszenie do akcji społecznych  i charytatywnych
w roku szkolnym 2023/202
4

          

Wzorem lat ubiegłych Nasze Przedszkole, kontynuuje całoroczną zbiórkę plastikowych nakrętek
dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie (nakrętki wrzucamy do niebieskiego pojemnika z logo zbiórki, który będzie wystawiany w każdy poniedziałek przed wejściem do przedszkola).

Zapraszamy do kolejnej edycji akcji „Góra Grosza”.

Zbieramy drobne monety od 1groszy do 50 groszy,
do skarbonki (słoja) z logo Towarzystwa Nasz Dom
ustawionego  w holu przedszkola.


Zebrane monety, zostaną przekazane

na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci,
które nie wychowują się w swojej rodzinie.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNAPOMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”.

Zobacz obraz źródłowy

W tym roku już po raz 30 będzie można wesprzeć potrzebujących oraz dzieci z Ukrainy, które doświadczyły grozy wojny. Ogólnopolska akcja zgodnie z hasłem przewodnim zachęca: “Podziel się tym co masz”. Zbiórka będzie prowadzona na terenie naszego przedszkola.

Serdecznie zapraszamy Dzieci i ich Rodziny do udziału w  akcjach

Koordynatorki Mirka Sarnowska i Ewelina Wolska